leczenie adhd misy dźwiękowe masaż dźwiękiem zespół adhd
Instrumenty

Na początku był fortepian, duży czarny i brak ochoty do nauki gry na tym instrumencie. Czego dzisiaj bardzo żałuję. Może kiedyś do niego wrócę. Dużo, dużo później spotkanie w dźwiękach, następnie kurs misami dźwiękowym. I wszystko zaczęło się od trzech mis i gongu których to stałam się właścicielką po ukończeniu kursu. A dalej to już poleciało. Następne misy, następne gongi i fascynacja dźwiękiem. I następne instrumenty z różnych stron świata. Zauroczenie dźwiękiem, tonacjami, wrażeniami po usłyszeniu, poczuciu. Na ciele i na duszy. Te niezwykłe instrumenty dalekie od naszego rejonu geograficznego stały się bliskie mojej duszy. Granie na nich słuchanie ich stało się moją przyjemnością. A wykorzystanie ich stało moją drogą, moim celem. Kolejność instrumentów jest zgodna ze ścieżką dźwiękową na stronie.

 

Misy Tybetańskie – Singing Bowles

Są w Himalajach, Chinach, Korei i innych krajach Azji. Służą do użytku codziennego, do masażu.Biorą udział w obrzędach religijnych i w świątyniach. Każda misa ma swój piękny, głęboki dźwięk. Tylko zamknąć oczy, usłyszeć dźwięk i powędrować w wymarzone miejsca. Skupiający a nie rozpraszający. Nawet w tych wysokich tonach można się spokojnie zanurzyć, otulić. Takie są wrażenia w dźwięku mis. Relaks, uspokojenie, wyciszenie. Wybierałam misy kierując się ich dźwiękiem,co czuję kiedy w nią uderzam i co słyszę w tle.

 

Monochord

Zaczęło się to od Pitagorasa. Jedna struna zamocowana na drewnianym pudle rezonansowym Instrument został skonstruowany do podstawowych eksperymentów harmonicznych. Teraz spotyka się instrumenty wielostrunowe o tej samej strunie np. C. Przesuwając ręce na przemian nad ciągami strun możemy uzyskać długotrwały, niezwykle bogaty wielodźwięk. Dobry instrument w muzyce medytacyjnej, śpiewie i terapii muzycznej. Grając na monochordzie czuję, że gram muzykę serca.

 

Gongi

Gongi mają długą tradycję na świecie liczącą ponad 5000 lat. Do dzisiaj stosuje się je w rytuałach, obrzędach ludowych i świętych ceremoniach. Jest wiele rodzajów gongów. Mamy gong TAM TAM, gong wietrzny, gongi planetarne i wiele często opisywanych. Jest to najsilniejszy instrument wynaleziony przez człowieka. Używa się go także w naturalnej medycynie wschodniej. Dźwięk gongu rozbija nagromadzone w ciele blokady i działa na wielu poziomach. Kiedy wybierałam gong TAM TAM to usłyszałam,że tak naprawdę to gong sam wybiera tego z kim chce być. Kiedy ma się do wyboru pełny magazyn gongów, trzeba podjąć decyzję jak ten wybór dokonać. Mnie się to szybko udało. Na stojakach wisiały dwa gongi takiej samej średnicy o jaką mi chodziło.Wzięłam pałkę, podeszłam do pierwszego i delikatnie uderzyłam. Zagrał. Piękny dźwięk, spodobał mi się. Chwilę słuchałam i podeszłam do drugiego. Uderzyłam delikatnie. Zagrał. Kiedy zaczął się wyciszać odwróciłam się i chciałam odejść. I wtedy wszyscy go usłyszeliśmy. Osoby które były razem ze mną.Zawołał mnie BU,BU i tak mnie sam wybrał. I kiedy wydaje mi się,że gram na nim to wiem że on rozmawia ze mną,z otoczeniem ze Wszechświatem.

 

Bębny szamańskie

Zdobyłam oryginalne bębny: plemienny i szamański Indian Północno Amerykańskich. Instrument rytuałów, głównie oczyszczenia.

 

 

 

 

Shanti, Koshi

Oryginalny instrument muzyczny o dźwięku łagodnym, delikatnym. Wykonany przez mistrza w Pirenejach. Cylindryczne tuby. W każdej wspawane 8 prętów i to poruszone gra. A jak gra. Muzyka kosmosu, ziemi, wody, urodzaju letniego. Itd..5 shanti i 4 koshi. Tego nie da się opisać, to trzeba usłyszeć, poczuć i przeżyć.

 

 


 

Tinksze

Tybetańska tinksza to dwa małe metalowe talerzyki połączone ze sobą za pomocą skórzanego rzemyczka lub łańcuszka. Talerzyki uderzając o siebie tworzą jasne i bardzo wysokie tony. Używa się je na skoncentrowanie umysłu przed i po medytacji. Dużo w muzyce i terapiach.

 

 

 

Kalimba, Sansula

Kalimba to instrument afrykański, składający się z podkładu np. deski, tykwy, do którego przymocowane zostały trzcinowe lub metalowe blaszki. Granie na nich polega na pobudzaniu kciukami obu rąk blaszek. Blaszek może być 7 i więcej. Sansula należy do rodziny kalimb. Od zwykłej kalimby różni się pudełkiem rezonansowym z naciągniętą nań membraną. Oba instrumenty dają miękkie brzmienie, wewnętrzny spokój, zadziwienie. Sansulę można położyć na ciało i w czasie grania poczuć przyjemne wibracje.

DANE KONTAKTOWE
mocdzwieku.pl
Jolanta Bieniak
tel.: 501 787 660